• Setki zdjęć, kilkadziesiąt działań. INTERPHOTO zagarnie Białystok

  Twarze estońskie, portrety ojców, prace dokumentalistów, projekty multimedialne, a do tego - dzieła jednego z najważniejszych polskich artystów - Józefa Robakowskiego. Zatrzęsienie fotografii - dobrej, ciekawej fotografii - i działań okołofotograficznych czeka nas w październiku. INTERPHOTO zagarnie Białystok. Na razie czeka na wolontariuszy.

 • Rewolucja alfabetowa w Turcji. Pokaz filmu

  Lata temu arabskie napisy znikły z tureckich ulic, wprowadzono alfabet łaciński. Co z tego wynikło? We wtorek (4 sierpnia) opowie o tym film " Rewolucja alfabetowa" Erika Bullota, który zobaczyć można będzie w Galerii Arsenał.

 • Smutny człowiek z Pragi w Białymstoku. Magiczny świat Hrabala

  Siedzi pod drzewem, czyta, z kimś rozmawia. Prawie się nie uśmiecha. Właściwie w ogóle się nie uśmiecha. Bo jak tu się uśmiechać, gdy właśnie burzony jest własny dom, niknie ukochane miejsce. Wybitnego czeskiego pisarza na tle ważnych dlań praskich przestrzeni sfotografował przyjaciel, Ladislav Michalek.

 • Łysy Pingwin przyleci do Białegostoku. Już w sierpniu [ZDJĘCIA]

  Rezerwujcie czas, to będzie niesamowite wydarzenie. Na scenie Ania Rusowicz, Czesław Mozil, Tymon Tymański, Pogodno & Haile Silesia Orchestra, Kochankowie Gwiezdnych Przestrzeni, Deuter i wielu, wielu innych.

 • Praca czeka na asertywnych, doświadczonych, wykształconych

  Wybrane oferty z Powiatowych Urzędów Pracy w Białymstoku, Łomży, Hajnówce, Grajewie, Kolnie, Wysokim Mazowieckim, Zambrowie

 • Łoś na Dojlidach. Spokoju szukał w rabacie [ZDJĘCIA]

  Nietypowego gościa mieli mieszkańcy jednego z domów na osiedlu Dojlidy Górne w Białymstoku. Na ich posesję przywędrował łoś, który szczególnie upodobał sobie rabatę pełną kwiatów. Niestety finał tej przygody jest smutny - łosia trzeba było uśpić.

 • Podlaskie się kręci. Szlakiem "Opowieści z Narnii", "Znachora" albo "Blondynki"

  O tym, że Jacek Bromski serią "U Pana Boga" wykreował obraz podlaskiej leniwej prowincji i śledzikujących, acz sympatycznych mieszkańców, wiedzą wszyscy, wszak filmy i serial puszczane są w telewizji regularnie jak "Sami swoi". Ale w Podlaskiem pojawiały się też ekipy takich klasyków jak "Sanatorium pod Klepsydrą", "Pan Tadeusz" czy nad "Nad Niemnem", a nawet światowej superprodukcji "Opowieści z Narnii".