• Specjaliści od zerwanych mostów. Próbują przejść na drugi brzeg...

  Dotykali dna piekła, zanurzali się w cudze historie, odradzali most. Bo to właśnie on, choć niewidzialny, był kluczem do pewnego spotkania pod granicą.

 • Porwie nas Inny Wymiar. Zaczyna się Wschód Kultury

  Performerzy z Białorusi zajmą elektrownię. Cymbaliści - Famę. Śpiewacy - pałac Branickich. W kampusie pojawi się mural kolażowy. Na zieleńcu - instalacja nawiązująca do kopuły spalonej synagogi. Zabrzmi biblijna opowieść "Izrael w Egipcie". A słynni klezmerzy z Krakowa zagrają na żywo do filmu niemego. W czwartek (27.08) zaczyna się Wschód Kultury/Inny Wymiar

 • Konstruują archiwum. Białoruska sztuka współczesna w sieci

  Skrzyknęli się, wykonali tytaniczną pracę, udostępnili w sieci. Artyści z Białorusi postanowili sami stworzyć niezależne i profesjonalne kompendium białoruskiej sztuki współczesnej. A teraz część tej pracy po raz pierwszy pokażą w piątek (28.08) na wystawie w Galerii Arsenał "ZBIÓR (ZBOR). Konstruowanie archiwum".

 • Wyjątkowa podróż w czasy bieżeństwa. Spektakl w pociągu

  Przejdą po torach, wsiądą do pociągu, poczują się jak uciekający w panice. Widzowie niech zapomną o wygodnym "oglądaniu" - staną się bowiem bohaterami i aktorami przedstawienia, które już w weekend (29-30.08) odbędzie się w bardzo nietypowym miejscu, kilkadziesiąt kilometrów poza Białymstokiem. Spektakl dotknie jednego z trudniejszych doświadczeń, jakie stało się udziałem mieszkańców Białostocczyzny sto lat temu - bieżeństwa.