• Jazz w Centrum Ludwika Zamenhofa. Zaśpiewa Anna Serafińska

  Gratka dla fanów dobrego jazzu. W piątek w Centrum Ludwika Zamenhofa zaśpiewa jedna z najciekawszych polskich wokalistek jazzowych Anna Serafińska. Artystka zaprezentuje zarówno utwory klasyków, jak i z repertuaru muzyki rozrywkowej. To pierwszy koncert z cyklu Jazz w CLZ.

 • Lato, lato w mieście... Muzyczne wakacje na Plantach

  Lato w Mieście to cykl letnich koncertów, których posłuchać można na białostockich Plantach. W programie: ethno jazz, muzyka bałkańska, jazz i melodie z lat 20. i 30. XX wieku. Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

 • Sharon się wzruszyła i nie tylko ona. Finał Halfway Festival [ZDJĘCIA]

  Wypełniony po brzegi amfiteatr, niespieszny klimat, dźwięki mroczne i kojące. Po trzech dniach, kilkunastu godzinach songwriterskich (i nie tylko) brzmień grubo po północy zakończył się w niedzielę (28.06) Halfway Festival. Kameralna impreza, która zapada w pamięć ze względu na line-up i klimat. Np. w stylu prostego pięknego grania Sharon Van Etten, nowojorskiej artystki, która, jak się okazało, związana jest z Białymstokiem nie tylko ze względu na miejsce w koncertowym terminarzu.

 • Spacer szlakiem znikających białostockich nekropolii

  Spacerując ulicami Białegostoku, możemy usłyszeć, tak jak kiedyś, język rosyjski, niemiecki, a zamiast jidisz - hebrajski. Jednak nie są to mieszkańcy miasta, a coraz częściej turyści. Z wielokulturowego, barwnego społeczeństwa pozostały jedynie cmentarze - większość niestety już tylko w naszej pamięci. Na spacer szlakiem historii zaprasza w sobotę Muzeum Wojska.